Piece co

Piece co – piece do centralnego ogrzewania. Piece gazowe kondensacyjne.  Strona poświęcona prezentacji najlepszych rozwiązań w dziedzinie efektywnego i taniego ogrzewania. Informacje o zaletach , wadach i przeznaczeniu poszczególnych typów pieców co. Prezentacja czołowych producentów i typów pieców, w zależności od przeznaczenia i stosowanego paliwa. Porady ekspertów instalatorów jaki wybrać piec co, na co należy zwracać uwagę podczas wyboru i zakupu. Prezentacja najatrakcyjniejszych ofert pieców co pod względem stosunku jakości do ceny. Opinie niezależnych użytkowników na temat ich pieców co, w tym w szczególności na temat pieców gazowych – pieców kondensacyjnych.

Generalnie piece co można podzielić na:

Piece gazowe – dwufunkcyjne, dwuobiegowe, kondensacyjne,

Piece akumulacyjne – to piece elektryczne wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń. Dzielą się one na dwa typy: piece akumulacyjne statyczne  ( z rozładowaniem statycznym) i piece akumulacyjne dynamiczne ( z rozładowaniem dynamicznym) . Te ostatnie mają głownie zastosowanie w pomieszczeniach, w których wymaga się utrzymania stałej temperatury.

Utarło się powszechne przekonanie, że ogrzewanie elektryczne jest drogie.  Pamiętać jednak należy, że każdorazowo trzeba indywidualnie przeanalizować wiele czynników. Przykładowo w małym mieszkaniu, pozbawionym dotychczas instalacji do ogrzewania gazowego, koszty jego zakupu i instalacji mogą być nieporównywalnie większe niż w przypadku załażenia pieca akumulacyjnego.  Często natomiast jet to po prostu niemożliwe ze względów technicznych.

Inną kategorie pieców co stanowią piece na pelety, owies czy eko-groszek. Staja się one coraz popularniejsze z uwagi na niższe koszty paliwa spalanego w nich. Najbardziej uniwersalne w tej grupie pieców pozwalają na wykorzystanie wielu innych paliw jak węgiel, koks, drewno.

Piece co- piece kominkowe

Piece co- piece kominkowe

Piece kominkowe, szczególnie te zintegrowane z domową instalacją grzewczą, stają się także alternatywnym, a często nawet głównym źródłem energii cieplnej w wielu domach.

 

Piece Co - piec kondensacyjny Broetje

Piece Co - piec kondensacyjny Broetje

Piece kondensacyjne są natomiast jednym z najbardziej technologicznie rozwiniętych rozwiązań o najwyższym stopniu sprawności ( wydajności energetycznej). Są to też najdroższe piece co.

 

Previous post: